GS1 - pasaulinė verslo kalba

Atsekamumas

1. tekstinis_blokas

Įmonių vadovams nuolat reikia žinoti atsakymus į eilę klausimų: Ar šioje siuntoje yra tai, ką mes užsakėme? Ar optimizuotas fizinis mano prekių judėjimas? Ar turėsiu reikalingą

Atsekamumas padeda atsakyti į šiuos ir daugelį kitų klausimų. Tačiau sėkmingai užtikrinti atsekamumą galima tik tuo atveju, jei jis remiasi visuotiniais standartais, kurie sudaro pagrindą aiškiems ir suprantamiems informacijos mainams tarp visų suinteresuotų šalių. Pasaulinis GS1 Atsekamumo Standartas suteikia galimybę automatizuoti atsekamumą, naudojant papildomas technologijas.GS1 Visuotinis Atsekamumo Standartas suteikia galimybę atsekamumo sistemomis pasauliniu mastu naudotis tiek mažoms, tiek didelėms įmonėms visoje tiekimo grandinėje, nepriklausomai nuo to, kiek įmonių joje dalyvauja, ir kokios technologijos (brūkšniniai kodai, RFID, EDI, internetas ir kt.) pasirenkamos. Gamintojams, logistikos paslaugų teikėjams ir mažmenininkams tiekimo grandinės operacijose reikalinga nuolatinė prieiga prie verslui svarbios informacijos apie produktus. Jiems reikalinga visuotinio stebėjimo ir atsekimo galimybė, leidžianti sekti prekes realiu laiku. GS1 Visuotinis Atsekamumo Standartas (GTS) suteikia pagrindą labiau integruotų sistemų, galinčių maksimaliai padidinti tiekimo grandinės efektyvumą, kūrimui, tokiu būdu mažinant nesaugių ar nekokybiškų prekių gamybą ir platinimą. Šis standartas yra raktas į tiekimo grandinės matomumą nuo prekių priėmimo iki paskirstymo. Atsekamumo programos padeda stebėti ir atsekti įvarius objektus, nuo didžiulių konteinerių iki mažų paketų ar laiškų; tokiu būdu šios programos gali prisidėti prie logistikos ir muitinės srautų saugumo didinimo. Atsekamumas ypač svarbus, kai atsitinka kas nors blogo ir maisto produktus privaloma susigrąžinti. GS1 Visuotinis Atsekamumo Standartas čia gali suvaidinti gyvybiškai svarbų vaidmenį: kadangi remiamasi visuotiniais standartais, apimančiais visą tiekimo grandinę, užtikrinama greita prieiga prie tikslios informacijos apie produktą, kas leidžia greitai pašalinti nesaugius produktus iš rinkos. Svarbu paminėti, kad atsekamumas yra dvipusis procesas, leidžiantis tiek stebėti produktų judėjimą realiuoju laiku, tiek atsekti jį produkto kelionei tiekimo grandine pasibaigus.

Standartais pagrįsta atsekamumo sistema yra pagrindinė priemonė, užtikrinanti didesnę pacientų saugą ir pagerinanti priežiūros kokybę Sveikatos Apsaugos sektoriuje. Egzistuoja platus GS1 Visuotiniu Atsekamumo Standartu paremtų taikomųjų atsekamumo programų ir paslaugų pasirinkimas. Kadangi GS1 Visuotinis Atsekamumo Standartas nepriklauso nuo atskirų technologijų, naudotojai gali diegti taikomąsias programas ir paslaugas, kurios gali apimti visą GS1 standartų spektrą, įskaitant GS1 identifikatorius, GS1 brūkšninius kodus, GS1 EDI, GS1 EPCglobal ir GS1 GDSN.

Yra nustatyti keli konkretūs privalomieji reikalavimai GS1 standartais pagrįstai atsekamumo sistemai:

 

informaciją, reikalingą prekių susigrąžinimui ar pašalinimui iš rinkos? Gydytojai ir slaugytojai ligoninėse bei kitose pacientų priežiūros įstaigose privalo užtikrinti, kad tinkamas pacientas gautų tinkamus vaistus ir gydymą. Vartotojams, tiek apsiperkant, tiek ir namie, kyla klausimas: ar maisto produktai yra saugūs, ar jų sudėtis atitinka užrašus ant pakuotės?

  • Visi sekami produktų/paslaugų vienetai turi būti identifikuoti atitinkamais GS1 identifikatoriais, kai tik produktas/paslauga sukuriama.
  • Identifikacija turi likti su preke arba ant jos viso naudojimo metu.
  • Visos fizinės vietos visoje tiekimo grandinėje turi būti identifikuotos atitinkamais GS1 identifikatoriais.
  • Duomenys apie produktus ir jų fizinį srautą nuskaitomi ir jais, kaip susitarta tarp tiekimo grandinės partnerių, dalinamasi (pvz. per GDSN, EPCIS).

Prekybos partneriai ar pramonės sektoriai savo nuožiūra nustato savo atsekamumo sistemų tikslumo ir detalumo lygį; naudodami GS1

Visuotinį Atsekamumo Standartą, jie gali susikurti konkrečias atsekamumo taisykles pritaikytas jų unikaliems poreikiams.