Vartotojų teisėmis vis labiau rūpinasi pasaulinės teisnio reguliavimo institucijos. Tarptautinė GS1 organizacija šiemet pirmą kartą pakviesta dalyvauti viename svarbiausių produktų saugos savaitės renginių, kuriuos jau nuo 2008 metų organizuoja Europos Komisija (EK).
Tarptautinis bendradarbiavimas gali ženkliai prisidėti užtikrinant produktų saugą rinkoje. Produktų saugos savaitės renginiai suteikia puikią galimybę tarptautinių reguliavimo institucijų, pramonės, vartotojų organizacijų, standartų gamintojų, bandymų laboratorijų, mokslininkų bei kitų produktų saugos ekspertų diskusijoms ir sprendimams.
Europos Komisija ir keleto šalių reguliiuojančiosios institucijos nusprendė atnaujinti Bendrąją produktų saugos direktyvą. Įvairiuose pramonės sektoriuose jau įgyvendinami atvirieji produktų identifikavimo ir dalijimosi duomenimis standartai. O GS1 dalinasi savo tarptautine patirtimi identifikuojant atskirus produktus, jų komponentus ar medžiagas, susiejant lokaciją ir produkto duomenis bei yra pasirengusi dar plačiau bendradarbiauti su gamintojais ir reguliuojančiomis institucijomis.
Vienas iš svarbių šios konferencijos temų buvo „skaitmeninio dvynio“ („Digital Twin“) koncepcija, kuri yra viena iš ketvirtosios pramonės revoliucijos elementų. Siekiant užtikrinti produktų saugą, įmonėms ir politikos formuotojams svarbu skaitmenizuoti procesus, užtikrinant tarpusavio saveiką ir atvirų, strukturuotų duomenų mainus. Fizinis ir skaitmeninis produktas susiejamas bendros standartų kalbos, apimančios ir B2C sektorių, pagalba.
Antras svarbus diskusijos elementas – serializacija. GS1 standartai suteikia galimybę identifikuoti gaminius atskiro produkto vieneto lygiu, tad dabar svarbu su pramonės atstovais ir reguliuojančiomis institucijomis išsiaiškinti, kokiu mastu ir kokių kategorijų produktams reikia šių saugumo priemonių. Neužtikrinus veiksmingo produktų identifikavimo, sudėtinga užtikrinti jų saugą. Naudojant GS1 standartus, produktų atsekamumo tiekimo grandinėje galimybės ženkliai išauga. Duomenys, kuriais keičiamasi visoje tiekimo grandinėje, sukuria prodėtinę vertę visiems jos dalyviams: produktų vartotojams, gamintojams, saugos institucijoms, produktų tyrimus atliekančioms laboratorijoms ir t.t.
Konferencijoje Europos įmonės ieškojo naujų produktų saugumo užtikrinimo būdų, siekdamos apsaugoti vartotojus, ypač perkančius internetu ir krizių metu. Prie jau pasirašiusių ES produktų saugumo įsipareigojimą e-prekybos platformų „Wish.com“, „AliExpress“, „Amazon“, „eBay“, „Rakuten“ „France“, „Allegro“ ir „Cdiscount“ prisijungė dar dvi internetinės prekybos vietos – „bol.com“ ir „eMAG“, taip patvirtindamos, kad sieks apsaugoti savo pirkėjus nuo kenksmingų produktų ir kiek įmanoma greičiau pašalins iš prekybos pavojingas prekes.
Konferencijos metu GS1 organizacijos atstovė Francesca Poggiali dalyvavo panelinėje diskusijoje kartu su Europos vartotojų asociacijos (BEUC) generalinė direktore Monique Goyens, BEUC, Valstybinės rinkos reguliavimo valdybos (SAMR) Kokybės ir plėtros biuro generalinio direktoriaus pavaduotoja Yunsong Wang, Italijos sveikatos apsaugos ir produktų, skirtų kūdikiams gamintojos bendrovės „Artsana“ kokybės ir atitikties direktore Daniele Sartori bei Vokietijos išmaniųjų sprendimų kūdikiams kūrėjos kompanijos „Reer“ generaliniu direktoriumi Tim Lorenz.