GS1 - pasaulinė verslo kalba

GS1 generalinis direktorius kalba apie brūkšninių kodų ateitį Euronews laidoje

Jau 50 metų brūkšniniai kodai tyliai dirba pasaulinės prekybos užkulisiuose – kasdien jie nuskaitomi net 10 milijardų kartų. Tačiau dabar atėjo metas naujai brūkšninių kodų revoliucijai.

GS1 generalinis direktorius Renaud de Barbuat interviu Euronews laidoje pasakoja apie naujos kartos GS1 QR kodus, jų poveikį mažmeninei prekybai ir vartotojams.

„QR kodai vienu nuskaitymu suteikia begalę galimybių.” – interviu sako Renaud de Barbuat. „Jie padeda verslui geriau valdyti atsargas, mažinti maisto švaistymą ir suteikia vartotojams daugiau informacijos bei skaidrumo apie perkamus produktus.“

 

Kaip šie sprendimai keičia pramonę?

Nuo mažų parduotuvių Brazilijoje iki pasaulinių gigantų, tokių kaip „Carrefour“, „Nestlé“ ar „Procter & Gamble“, verslai supranta QR kodų naudą:

  • Brazilijoje gurmaniškų produktų parduotuvė QR kodų pagalba sumažino atliekų kiekį 50 proc.
  • Pietų Korėjoje vandens tiekimo įmonė atsisakė plastikinių butelių etikečių, jas pakeisdama QR kodais.
  • Dabar vartotojai visame pasaulyje gali lengvai pasiekti išsamią informaciją apie produktus: sudėtį, tiekimo grandinės detales ar perdirbimo galimybes.

 

Pokyčiai sveikatos apsaugos srityje

Ne tik mažmeninė prekyba, bet ir sveikatos apsaugos sektorius jaučia šių sprendimų naudą. GS1 DataMatrix kodai pagerina pacientų saugumą, užtikrina visišką vaistų ir medicinos prietaisų atsekamumą bei mažina išlaidas.

 

Prisijunkite prie pokyčių

Planuojama, kad iki 2027 metų GS1 QR kodai bus plačiai naudojami visame pasaulyje. Įmonės, kurios kartu su GS1 siekia pereiti prie QR kodų, yra 160 šalių veikiantys, milijardus vartotojų visame pasaulyje turintys prekių ženklai, globalūs prekybos tinklai ir didžiausios pasaulyje el. prekyvietės, kurių bendra rinkos vertė siekia 1,5 trilijono JAV dolerių. Neabejojame, kad šios jungtinės pajėgos užtikrins projekto sėkmę ir iki 2027 metų pabaigos GS1 standarto QR kodai bus naudojami visame pasaulyje. Tikslui pasiekti gamintojai įsipareigoja naudoti QR kodus ant produktų pakuočių, o prekybininkai užtikrina, kad pardavimo vietos būtų aprūpintos tinkamais skaitytuvais.

 

Žiūrėkite visą interviu ir sužinokite daugiau apie brūkšninių kodų transformaciją:

https://www.euronews.com/business/2024/12/30/the-barcode-was-one-of-the-50-things-that-made-the-world-economy-but-a-new-revolution-is-c