LEI – juridinio asmens identifikatorius, yra 20 skaitmenų kodas, kuriuo tiksliai identifikuojamas finansų rinkos dalyvis. Tai yra pripažinta, vieninga ir pasaulinė identifikavimo sistema, sukurta vienam tikslui: užtikrinti didesnį saugumą ir skaidrumą kiekvienam finansų rinkoje dalyvaujančiam asmeniui. LEI kodai yra tiesioginis atsakas į priežastis, dėl kurių kilo pasaulinė finansų krizė, ir, kaip pripažinta identifikavimo sistema pirmą kartą apjungia finansinių sandorių šalis (tokias, kaip juridinius asmenis ar investicinius fondus), nepriklausomai nuo jų šalies, valdymo formos ar tipo.
LEI kodas
LEI kodai yra privalomi finansų rinkos dalyviams. Visų pirma tai taikoma toms įmonėms, kurios aktyviai prekiauja finansų rinkoje, ir nuo 2014 m. vasario 12 d. privalo apie tai pranešti sandorių registrui, atitinkamai EMIR (Europos rinkos infrastruktūros reglamento) 9 straipsniui. Tai apima:
- Bankus ir finansines institucijas
- Investicinius fondus
- Draudimo kompanijas
- Saugos paslaugų teikėjus
LEI kodai taip pat aktualūs eksportuojančioms įmonėms, o taip pat ir kitoms realiosios ekonomikos įmonėms, kurios sudaro išvestinių finansinių priemonių sutartis. Tačiau privatiems asmenims ir juridiškai pavaldiems verslo vienetams LEI kodų nereikia.
LEI kodus suteikia oficiali agentūra – vadinamasis vietinis operacinis padalinys (LOU). GS1 organizacijos centrinis biuras yra viena iš šių GLEIF akredituotų LEI kodų išdavimo agentūrų (LOU), o GS1 Lithuania yra jos registruotoji atstovė Lietuvoje.
Kaip ir IBAN (tarptautinis banko sąskaitos numeris) arba BIC (verslo identifikavimo kodas), LEI kodas yra sudarytas remiantis ISO standartu.
Registruoti/perkelti/atnaujinti LEI